| |

Tıp Fakültesi Dekanımız Prof.Dr. Mehmet Ali Malas’tan öğrencilere tavsiyeler

İkinci akademik yılını yılını başarıyla tamamlayan İKÇ Üniversitesi Tıp Fakültesi, 3. Yılında alacağı 134 tıp öğrenci kontenjanıyla yeni akademik yıl hazırlıklarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
Oldukça başarılı iki yıl geçirdiklerini söyleyen Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Ali Malas, tıp mesleğini seçecek öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.
Dekan Prof.Dr. Mehmet Ali Malas, tercihlerde özellikle tıp mesleğinin olmazsa olmaz ilkelerini içinde sindirmiş, insan sevgisi ve çalışma prensiplerini herşeyin üstünde gören gençlerin tıbbı seçmeleri gerektiğini belirtti.
İzmir’in yeni kurulan bir üniversitesi ve yeni açılan bir tıp fakültesi olmasına rağmen ilk iki yılda alınan öğrenci puanlarına bakıldığında çok yüksek seviyede puanlarla öğrenci aldıklarını ifade eden İKÇ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr Mehmet Ali Malas, Öğrencilerimiz İzmir’in en büyük iki hastanesi olan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde teorik bilgilerini pratiğe dökme şansına sahip. Öğrencilerimizi son derece donanımlı akademisyenlerimizin eşliğinde üst seviyelerdeki laboratuvar imkânlarının olduğu dört dörtlük bir eğitim bekliyor” dedi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir