| | |

Türkiye’de en yüksek H indeksi ve atıf sayısına sahip akademisyenlerin listesi yayınlandı

Türk üniversitelerinde görev yapan yerli ve yabancı akademisyenler içinde, Türkiye’de en çok atıf alan akademisyenlerin listesi açıklandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Alper’in  Researchgate.com ‘da yayınladığı “Türkiye’de en çok atıf alan ve H index’i en yüksek 6.000 akademisyen” başlıklı çalışmada Türk üniversitelerinde görev yapan yerli ve yabancı akademisyenler içinde Google Scholar profillerine göre en çok atıf alan ve H index’ine sahip ilk 6000 kişi açıklandı.

Listede İzmir Katip Çelebi Üniversitesinden 32 civarı akademisyen yer alırken, bunların 5 tanesinin İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünden olması dikkat çekti. Listede  İKÇÜ içinde 600’e yakın akademisyen içinde  5. sırada yer alan platformumuzun kurucusu Prof. Dr. Bumin N. Dündar ile beraber,  sıralamaya göre; Doç. Dr. Gönül Çatlı, Doç. D. M. Yekta Öncel, Prof. Dr. Belde Kasap Demir ve Prof. Dr. Nihal Olgaç Dündar’ın yer aldığı görüldü.

Listeye ulaşmak için tıklayın…

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir