| | |

Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimleri Devam Ediyor

Tepecik Hastanesi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi” başarıyla tamamlandı.

SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından organize edilen “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi” 15-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında tamamlandı.

“Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi”nde “Anne Sütünün Önemi, Danışmanlık Becerileri, Emzirme Nasıl Oluyor, Gebelik ve Emzirme, Doğum Süreci ve Emzirme, Emzirmeyi Destekleyen Uygulmalar , Emzirme ve Anne Sağlığı, Tamamlayıcı Beslenme, Bebek Dostu Olmak ve 10 Adım “gibi konular ele alındı. Yoğun ilgi gören eğitime Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi ve ilimizdeki özel hastanelerden Yenidoğan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniklerinde görev yapan doktorlar, ebe ve hemşireler katıldı.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. M. Yekta Öncel, anne sütünün faydalarını ve emzirme danışmanlığının önemini vurgulayarak “Bu eğitimlerin ardından kursiyerlerimiz birer emzirme danışmanı ve anne sütü fanatiği (lactivist) olacaktır.” dedi.

Başarılı anne sütü ve emzirme uygulamaları nedeniyle hastanelerinin 1994 yılından beri ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanına sahip olduğunu belirten Doç. Dr. M. Yekta Öncel “Bu ünvanın da bir gereği olarak sağlık hizmet kalitesini artırmada destek için eğitimler düzenlemekteyiz. Bu eğitimlerde görev alan hocalarıma ve başta Emzirme Danışmanı Mehtap Er olmak üzere tüp ekip arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Sırrı Sorguç ise “Bakanlığımızın da katkı ve yönlendirmelerilye hastanemizde bu tür eğitimler, kurslar devam ediyor. Bu tür eğitim programları mesleğimizi derinleştiren, güçlendiren bir niteliğe de sahip. Bundan dolayı bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, eğitime katılanlara başarılar diliyorum”dedi.

3 gün süren “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi” kurs programı sonunda eğitim alan kursiyerlere katılım belgesi verildi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir