| | |

Tepecik Hastanesi’nde “Fetal Kardiyak Tanı ve Hasta Yönetimi Sempozyumu” Düzenlendi

SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ve Büyüyen Çocuk Derneği tarafından “Fetal Kardiyak Tanı ve Hasta Yönetimi Sempozyumu”  gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren sempozyum başkanı, İzmir Katip  Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Kliniği Eğitim Sorumlusu  Prof. Dr. Nazmi Narin “ İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Tepecik Pediatri Kardiyoloji Eğitim seminerlerinin ilki, bu toplantıyla gerçekleştirildi. Bu bilimsel toplantımızda meslektaşlarımızın kendi alanlarıyla birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmaları, yeni gelişmelerin paylaşılması, tecrübelerin aktarılması amaçlanmıştır. Çok sayıda uzman ve uzmanlık yolunda ilerleyen hekimlerimizin  de katıldığı “Fetal Kardiyak Tanı ve Hasta Yönetimi Sempozyumu” nun verimli geçeceğine inanıyorum. İlerleyen zamanlarda da bu tür bilimsel toplantılarımız devam edecektir. Bu bilimsel toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese, katılımcılara, konuşma gerçekleştiren hekim arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Üç oturum şeklinde gerçekleştirilen sempozyumun ilk oturumunda Doç. Dr. Cüneyt Eftal Taner ve Prof. Dr. Ertürk Levent başkanlığında “ Perinatalog ve Pediatrik Kardiyolg Gözüyle Fetal Kardiyak Değerlendirme”; başkanlığını Prof. Dr. Nurettin Ünal ve Prof. Dr. Nazmi Narin’in yaptığı sempozyumun ikinci oturumda “Tüm Fetal Kardiyak Anomililer ve Fetal Aritmiler”; başkanlığını Prof. Dr. Ali Rahmi Bakiler ve Doç. Dr. Timur Meşe’nin yaptığı son oturumda ise “Fetal Kardiyak Sorunların Yönetiminde Genetik “ ile “ Fetal Kardiyak Anomali Tanısı Olan Bebeklerin Yenidoğan Yönetimi” konuları ele alındı.

Sempozyumda emeği  geçenlere ve konuşmacılaa teşekkür belgelerinin verilmesiyle bilimsel toplantı son buldu.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir