|

Katip Çelebi-Tepecik Pediatri Ailesi 2013-2014 Eğitim Dönemi Galası Yapıldı

 

galazzxİzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi  ve İzmir Tepecik EAH  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinikleri 2013-2014 eğitim dönemi galası  çok yoğun bir katılımla Tepecik EAH konferans salonunda yapıldı.  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi  Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Ali Malas, Tepecik EAH Başhekimi Sayın Prof. Dr. Gökhan Akbulut, çok sayıda öğretim üyesi, eğitim görevlisi, uzman, asistan ve hemşirenin katıldığı gala  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi  Pediatri Anabilim Dalı Başkanı ve İzmir Tepecik EAH Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinikleri Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Bumin N. Dündar’ın 2013-2014 eğitim dönemi bilimsel ve sosyal faaliyetlerinin özetini verdiği ve analizini yaptığı konuşmasıyla açıldı. Prof. Dr. Dündar sayısı haftada 3 güne çıkarılan eğitim toplantıları ile  gerek kalite gerek çeşitlilik yönünden çok verimli bir eğitim dönemi geçirdiklerini ifade ederken, 2013-2014 döneminde toplam 81 eğitim toplantısı yapıldığını söyledi ve    Pediatri Ailesi olarak tanımladıkları kliniklerinin yaptığı dış tanıtım çalışmaları başta olmak üzere çeşitli sosyal ve bilimsel  faaliyetlerinden  bahsetti.  Dündar çalışma sistemi ve diğer faaliyetler açısından çok önemli kararlara büyük uyum içinde imza atan 26 kişilik akademik kuruldaki tüm üyelere ve eğitsel, bilimsel ve sosyal etkinliklerde katkısı olan herkese teşekkür etti.  İlk bilimsel sempozyumlarını 16-17 Ekim 2014’te Ege Üniv. AKM’de gerçekleştireceklerini söyleyen Dündar, ayrıca 2013-2014 yılında klinik çalışanlarından bilimsel ödül alanları anons etti. Dündar daha sonra  bir yıllık dönemde kliniğin yaptığı çalışmalardan oluşan bilimsel performans analiz verilerini sundu.

Konuşmanın ardından  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı’na Öğretim Üyesi olarak göreve başlayan Tepecik EAH doktorlarından Doç. Dr. Ayşe Berna Anıl ve Yrd. Doç. Dr. Tuba Tuncel’e  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. M. Ali Malas tarafından ve geçtiğimiz dönem doçentlik ünvanı alan Tepecik EAH Çocuk Klinikleri uzman doktorları Doç. Dr. Maşallah Baran ve Doç. Dr. Can Öztürk’e Tepecik EAH Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Akbulut tarafından plaket verildi. Toplantıda daha sonra  2013-2014 döneminde yüksek bilimsel performans gösteren Asistan Doktorlar Engin Köse,  Caner Alparslan,  Ender Can ve Sinem Akbay’a ve  bilimsel toplantılara sponsor olan ilaç firmalarına Prof. Dr. Bumin Dündar  ve Doç. Dr. Murat Anıl tarafından teşekkür belgesi verildi.

Toplantı Uzm. Dr. Soysal Turhan, Uzm. Dr. Özkan İlhan,  Hemş. Emine Çolak Kasapoğlu  ve Hemş. Gönül Arslan tarafından gerçekleştirilen muhteşem bir müzik dinletisi ve kokteyl ile sona erdi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir