| |

Celal Bayar Üniversitesi Bilim Ödülü Prof. Dr. Hasan Yüksel’in

Celal Bayar Üniversitesi Bilim Ödülü ödül töreni yapıldı. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli “üniversitelerde bilimsel üretim verimliliğinin arttırılabilmesi için öğretim üyelerinin bilimsel çalışmalarının ödüllendirilmesinin önemli olduğunu ve bu nedenle üç yıldan bu yana Celal Bayar Üniversitesi bilim, proje, atıf, yayın performans ve tez ödülleri verdiklerini” belirtti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Celal Bayar Üniversitesi Bilim Ödülünü sağlık alanında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Çocuk Allerji Bilim Dalı başkanı Prof. Dr. Hasan Yüksel aldı. Bilim ödülüne sahip olan Prof. Dr. Hasan Yüksel yaptığı konuşmada “öğretim üyelerinin bilimsel çalışmaya verdikleri önem ne derece olursa olsun bunun değer görmesinin çok farklı olduğunu” belirtti.

“Bu bilim ödülünün onyedi yıllık süreklilik gösteren bir gayretin sonucu olduğunu, ancak bu ödüle tek başına sahip olmadığını, iki doçent, 1 uzman ve iki yandal eğitimi alan asistanın gayretleri ve desteği ile bu ödüle sahip olduğunu, hatta asıl sahibinin bu ekip olduğunu” belirtti.

hasan_yuksel

Çocukluk çağı üst solunum alerjik hastalıkları (alerjik rinit) ve astım konusunda çalışmaları olan Prof. Dr. Hasan Yüksel’ in yüzün üzerinde yurtdışı makalesi, ikiyüzün üzerinde bu makalelere atıfı bulunmaktadır. Avrupa Allerji ve Astım Derneği çocukluk çağı allerjileri çalışma grubu, Avrupa Solunum Derneği çocuk allerji ve astım çalışma grubu, yine Avrupa Solunum Derneği solunum sistemi hücre biyolojisi ve immünoptolojisi çalışma grubu üyesi olan Prof. Dr. Hasan Yüksel’ in özel araştırma alanı alerjik hastalıklar ve astımın patogenezinde epiteliyal bariyer disfonksiyonunun yeridir.
Değerli Hocamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir