| | |

Büyük Güçbirliği

Bilindiği gibi İzmir Kamu Hastaneleri Birliği Kuzey Genel Sekreterliğine bağlı hastaneler ile İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri alanındaki Fakültelerinde yürütülen eğitim ve öğretim alanında işbirliği yapılmasına dair protokol, İzmir Valiliği ve İKÇÜ Rektörlüğü arasında imzalandı. Bu protokol uyarınca da İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim ve öğretiminde yararlanmak üzere İzmir Kamu Hastaneleri Birliği Kuzey Genel Sekreterliği ve İÇÜ Rektörlüğü arasında “Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği uygulama protokolü” yapıldı.
Bu kapsamda İKÇÜTF Pediatri Anabilimdalı mevcur öğretim üyeleri ve asistanları ile Tepecik Eğitim ve Araştırma HAstanesi Çocuk kliniklerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine başladılar.
Yapılan protokol gereyince Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Klinikleri Eğitim Sorumluluğuna İKÇÜTF Pediatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bumin Dündar getirildi. Kliniklerin idari sorumluluğuna ise eğitim görevlisi Doç. Dr. Murat Anıl atandı.
Prof. Dr. Dündar yaptığı açıklamada, Üniversite ve Eğitim Araştırma Hastanesi birlikteliğinin en güzel örneğinin İzmir’de yaşanmaya başladığını belirterek, oluşan sinerjiyle hizmet alanında kaliteyi daha da artırırken, eğitim alanı ve bilimsel çalışmalarda da en üst düzeye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. 300’e yakın yatak kapasitesi, 60 asistan, 35 eğitim görevlisi, doçent ve uzmanla Türkiye’nin en büyük çocuk kliniklerinden biri olduklarını ifade eden Dündar, hak,adalet ve liyakatın temel prensipleri olacağını, huzur ve barış ortamından taviz vermeyeceklerini ifade etti. Dündar; Tepecik Çocuk Kliniklerinin uzun yıllardır imkansızlıklar ve fiziki yetersizlikler içinde çalışan sağlık personelinin üstün gayretleriyle İzmir ve Çevresinin Çocuk Sağlığı ile ilgili yükünün önemli kısmını kaldırdığını ve kaldırmaya devam ettiğini, çocuk sağlığı ile ilgili her alanda marka olmayı hak ettiğini sözlerine ekledi.
Dündar “Tepecik Hastanesinin koridorlarında gelecek seneden itibaren dönem 4 öğrencileri boy göstermeye başlayacak, 2 yıl sonra ise internler çalışmaya başlayacak. 24 kişiden oluşan ilk akademik kurulumuzu yaptık. Oybirliği ile alınan kararlara göre İKÇÜTF ve Tepecik ekibinin tüm öğretim görevlileri İKÇÜTF dönem 3 ve dönem 4 derslerinde görev alacaklar. Asistan çalışma sisteminde ve eğitim toplantılarımızda önemli yenilikler planlıyoruz. Çok önemli bilimsel projeleri hayata geçireceğiz. Fiziki alt yapımızı Murat Anıl Hocamızla beraber hızla gözden geçiriyoruz, olabilecek en iyi şartları sağlamaya çalışıyoruz. Genel Sekreterimiz Osman Nuri Dilek Hocamız ve Hastane Yönetimimiz ile sürekli temas halindeyiz. Kendilerine destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir