|

Katip Çelebi-Tepecik Çocuk Klinikleri 2014-2015 Eğitim Dönemi Galası Yapıldı

galagir2015

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinikleri 2014-2015 eğitim dönemi galası TEAH konferans salonunda yapıldı.

Bu yıl ikincisi yapılan galaya İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, İKÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Turan Gökçe, İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ali Malas, Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu, öğretim üyeleri, eğitim görevlileri, uzman ve asistan doktorlar ile hemşireler katıldı.
Açılışı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı Başkanı ve İzmir Tepecik EAH Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinikleri Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Bumin N. Dündar yaptı. Çocuk Kliniklerinin tanıtımını yapan Dündar 2014-2015 eğitim dönemi bilimsel ve sosyal faaliyetlerini değerlendirdi.
Dündar, bu dönem 77 eğitim toplantısı gerçekleştirdiklerini, 100’e yakın olgu tartıştıklarını, tanıtım  amaçlı yeni bir program başlatarak 8 farklı kurumdan 15 öğretim üyesi ve eğitim görevlisini kliniklerine davet ettiklerini ve  yüksek katılımlı eğitim konferansları yaptıklarını, 300 kayıtlı hekim ve hemşirenin katıldığı 2 gün süren Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu, çocuk hemşirelerinin düzenlediği Pediatri Hemşireliği Çalıştayı, 2 acil ve yoğun bakım kursu, 2 yenidoğan yoğun bakım kursu, 2 panel, tüm kliniğin katıldığı 5 sosyal gün kutlaması ve yoğun katılımlı 2 sosyal gezi gerçekleştirdiklerini aktardı. Dündar; 2013 yılında 645 olan klinik bilimsel performans puanlarının aynı kriter ve aynı çalışan sayısıyla 2014’te 2,5 kat artarak 1650 puan olarak gerçekleştiğini, ulusal-uluslararası proje, SCI-SCI-E yayın ve atıflarda büyük atılım elde ettiklerini söyledi ve katkısı olan tüm klinik çalışanlarına teşekkür etti.
Bu sene başlayan dönem 4 eğitimini çocuk kliniğinde bir milat olarak değerlendiren Dündar, öğrencilerinin Türkiyenin en iyi kurumlarından birinde eğitim aldıklarını, çok farklı hastalıklar gördüklerini ve çok şanslı olduklarını, İKÇÜ dönem 4 staj eğitiminde öğrencilerin en iyi stajı Çocuk Sağlığı ve hastalıkları stajı olarak belirlediğini dile getirdi. Asistan ve akademik kurul anket sonuçlarını da açıklayan Dündar, eğitimde 2014-2015 döneminde geçer not aldıklarını ifade etti.
Dündar’ın bilimsel performans puanına katkı yapan klinik ve kişilerin bilimsel performans puanlarını açıklaması sonrasında başarılı olan kliniklere ve doktorlara, akademik yükseltme alan akademik personele, akademik kurul tarafından başarılı bulunan asistanlara İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, İKÇÜ Rektör Yardımcısı Turan Gökçe, İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ali Malas, Tepecik EAH Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu tarafından teşekkür ve başarı belgesi verildi. Ayrıca dönem 4 stajlarında en yüksek notu alan öğrencilere de İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ali Malas tarafından başarı belgesi verildi. Klinik İdari Sorumlusu Doç. Dr. Murat Anıl tarafından sponsor firmalara teşekkür belgesi verilmesinin ardından gala müzik dinletisiyle son buldu.

Eğitim Galamıza gelerek bizleri onurlandıran İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Galip Akhan, İKÇÜ Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Turan Gökçe, İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Ali Malas, Tepecik EAH Yöneticisi Sayın Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

[gdl_gallery title=”gala-2″ width=”120″ height=”100″ galid=”gala-2″ ]

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir