|

DİYABETLİ ÇOCUKLAR KAMPTA….

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalları tarafından düzenlenen diyabetli çocuklar yaz kampı 18-23 Haziran 2018 tarihleri arasında Kuşadası Güzelçamlı Akbulut Hotel’de gerçekleştirildi.

İzmir, Aydın ve çevre illerden gelen 10-16 yaş aralığındaki 38 diyabetli çocuğun katıldığı kamp, diyabet ekibi eşliğinde dayanışma ve dostluk ortamında dolu dolu geçti.

Diyabetli çocuklar keyifli bir tatil ortamında diyabet eğitimi alarak, diyabetle barışık bir yaşam tarzı sürdürmeyi, öğrendiler. Ayrıca kampa ilk kez katılan Endokrinoloji ve Pediatri asistanları, Tıp Fakültesi, Beslenme –Diyetetik ve Hemşirelik öğrencileri de diyabet konusunda deneyim kazandı.

Kampta diyabetle yaşamı kolaylaştırmak için diyabet eğitimi, beslenme eğitimi yanı sıra yüzme, basketbol, voleybol sporları yapıldı. Tip 1 diyabetli Basketbolcu Alper Saruhan ve Maraton koşucusu Gürkan Açıkgöz de kampımıza gelerek diyabet ile spor birlikteliği üzerine birer sunum yaptı. Ayrıca oyun, tiyatro, müzik, el becerisi ve gezi etkinlikleri düzenlendi. Kampta diyabetli çocuklar doktor, hemşire ve diyetisyenlerden oluşan diyabet ekibi gözetiminde sıcak arkadaşlık ortamında hem oldukça neşeli vakit geçirdiler hem de verilen eğitimle diyabet konusunda bilgilerini güncellediler.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir