| | |

Tepecik’te “Antenatal Hidronefroza Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu” Düzenlendi

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi işbirliği ile “Antenatal Hidronefroza Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu” düzenlendi. Çocuk Nefroloji Kliniği tarafından düzenlenen Sempozyumda, Antenatal Hidronefroz “Anne karnında tespit edilen böbrek genişlemesi, bu genişlemenin nedenleri ve takibi ” Çocuk Nefrolojisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Radyolojisi ve Perinatoloji uzmanları tarafından ele alındı.

Sempozyum açılışında konuşan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Tepecik Hastanesi’nin 50 yıllık geçmişi ile bölgenin lider hastanelerinden biri olduğunu belirtti. Hekimlerin mesleğini bilgi temelli yaptıklarını ifade eden Emiroğlu, “Bu ve benzeri toplantılar da mesleğimizideki gelişmeleri takip etmemizi ve bilgilerimizi yenilememizi sağlayan toplantılar. Hastanemizde her bölüm kendi alanında bilimsel toplantılar düzenleyerek gelişmeleri paylaşıyor. Bu günkü sempozyumda da önemli bir konu olan Antenatal Hidronefroz konusu multidisipliner olarak konusunda uzman hocalarımız tarafından değerlendirilecek. Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum “dedi.

Çocuk Klinikleri Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Helvacı da Çocuk Klinikleri adına bilimsel etkinliklere verdiği destekten dolayı Başhekim ve hastane yönetimine, ayrıca sempozyum düzenleme kuruluna teşekkür etti. Perinatoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Cüneyt Eftal Taner ve Çocuk Nefroloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Belde Kasap Demir’in konuşmalarının ardından bilimsel programa geçildi.

Bilimsel programda gerçekleşen oturumlarda ; “Perinatalog Gözü ile Antenatal Hidronefroz Tanısı ve Yönetimi, Antenatal Hidronefrozda İntrauterin Girişimler, Antenatal Hidronefrozda Etyoloji ve Yeni sınıflama , Çocuk Radyoloji Gözüyle Postnatal Hidronefroz Takibi, Postnatal Girişimler ve Postnatal Prognoz” sunumları gerçekleştirildi. Verimli geçen sempozyum, sunumların ardından gerçekleşen olgular eşliğinde tartışma paneli ile sona erdi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir