| | |

Tepecik Hastanesi’nde “14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği” Düzenlendi

Katip Çelebi – Tepecik Çocuk Endokronoloji Kliniği öncülüğünde, Büyüyen Çocuk Derneği’nin desteği ile 14 Kasım Diyabet Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Komedi Dans Üçlüsü, Kar Faresi Tix Tiyatro Oyunu ve Dennis Apathe-Sihirli Düşler ekibi hasta, hasta yakınları ve hastane çalışanları tarafından yoğun ilgi gören performanslarını sergiledi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Tepecik EAH Çocuk Endokrinolojisi Kliniği Sorumlusu Prof. Dr.Bumin Dündar yaptığı açılış konuşmasında “Her sene 14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinliğini gerçekleştirmeye çalışırken, amacımız bu konuda farkındalık oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Diyabet bir arkadaş gibidir. İyi geçinirseniz iyi bir arkadaş, kötü geçinirseniz de kötü bir arkadaş olmakta. Diyabetin iyi bir arkadaş olması mümkünü. Bunun için diyabetlilere tavsiyemiz tedavilerini, kontrollerini zamanında ve düzgün yapmaları, hekimlerin dediklerini mutlaka yerine getirmeleridir. Bu etkinliği gerçekleştirerek bu hususlara da bir kez daha değinmemize vesilen herkese teşekkür ediyorum “dedi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu ise “ Özellikle çocukluk çağındaki diyabette dikkat çekmek için düzenlenen bu organizasyon, hastanemizin düzenlediği önemli etkinliklerden birisidir. Çocukluk dönemindeki diyabet hastalığı gerçekten önemli bir problem olduğu için hastanemizde yapılması gereken her türlü eğitim veya etkinliğin desteklenmesi tarafımızca gerekli ve değerli görüldü. Çünkü bu hastalık uzun vadede yaşamı etkileyen, yaşama yön veren bir hastalık. Bunun öneminin farkedilmesi son derece önemli. Bu ve benzer etkinliklerin amacı farkındalığı geliştirmek, ilaçları düzenli kullanmak, diyete dikkat etmek, fiziksel aktivite yapmanın önemini hatırlatmaktır. Bu etkinliğe destek veren sanatçılarımızı, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “dedi.

14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği diyabet kontrollerini düzenli yapan çocuklara başarı belgesi, etkinliğe destek veren sanatçılara teşekkür belgesi verilmesi ardından sona erdi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir