|

Katip Çelebi- Tepecik Pediatri Ailesi artık kabına sığmıyor. Katip Çelebi-Tepecik Pediatri Ailesi Isparta’daydı.

ispartagir

Tepecik EAH Çocuk Klinikleri tam 48 kişiyle Isparta”ya adeta çıkarma yaptı. Süleyman Demirel Üniversitesi Pediatri Anabilim Dalı”nın 20. kuruluş yıldönümü nedeniyle Türk Pediatri Kurumu Isparta Şubesi ve Büyüyen Çocuk Derneği”nin destekleri ile gerçekleşen,  Süleyman Demirel-Katip Çelebi Üniversiteleri Pediatri Anabilim Dalları ve Tepecik EAH Çocuk Kliniklerinin ortaklaşa düzenledikleri bilimsel toplantı ve diğer etkinlikler için Isparta”yı ziyaret eden hocası, asistanı ve hemşireleri ile  Tepecik EAH Çocuk Klinikleri Ailesi dolu dolu bir 2 gün geçirdi.

Grup  4 Nisan Cuma günü sabah 06.00″da başlayan 5,5 saatlik inanılmaz eğlenceli bir yolculuktan sonra Isparta”ya ulaştı.

Burada çok sıcak bir ilgiyle karşılanan grup önce harika bir bilimsel etkinliğe imza attı. Katip Çelebi Üniversitesi Tıp fakültesi Pediatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bumin Dündar ve SDÜ Pediatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Rifat Örmeci”nin duygu dolu açılış konuşmaları ile başlayan bilimsel toplantı, Doç. Dr. Mehmet Helvacı ve Doç. Dr. Nejat Aksu”nun oturum başkanlıklarını yaptıkları ve Doç. Dr. Önder Yavaşcan”nın “İdrar yolu enfeksiyonlarına yaklaşım”, Doç. Dr. Nihal Olgaç casino online Dündar”ın “Febril nöbetlere yaklaşım”, Doç. Dr. Ayşe Berna Anıl”ın ” kritik hastaya yaklaşım”, Yard. Doç. Dr. Tuba Tuncel”in ” Hışıltılı çocuğa yaklaşım” başlıklı konuları anlattıkları panellerle devam etti.

Daha sonra grup  aynı gün akşam Barida Otel”de SDÜ Pediatri 20. yıl şerefine verilen gala yemeğine katıldı.

Grup ertesi gün ise Gölcük Tabiat Parkı, Gül Fabrikası, İslamköy”deki Süleyman Demirel Demokrasi Müzesi ve Eğirdir gölü gezileriyle Isparta”nın doğal ve tarihi güzellikleri ile tanıştı. Sosyal programa Tepecik EAH Başhekimi Sayın Prof. Dr. Gökhan Akbulut da katıldı.

Isparta toplantısı ve gezisine katılanlar beklentilerinin çok üstünde çok güzel bir organizasyonla karşılaştıkları için duydukları mutluluğu ifade ettiler ve  bu tür etkinliklerin tekrarlanmasını arzuladıklarını söylediler.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir