| |

Hedefimiz ilk 10

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan yeni kurulan bir devlet üniversitesi olmalarına rağmen hızla büyüdüklerini ifade etti ve hedeflerinin ilk 10 olduğunu söyledi.
HEDEF İLK 10
Eğitim olarak hızlı girdiklerini anlatan Prof. Akhan, Aydın, Denizli, Manisa gibi illerin önünde yer aldıklarını tercih puanlarının yüksek olduğunu söyledi. Akhan, “Bazı bölümlerde Bursa, Denizli önümüze geçiyor. Genel olarak çok iyiyiz. Hedefimiz Türkiye’nin ilk 10 üniversitesi arasına girmektir. Bunu başarırsak çok iyi olanaklara kavuşmuş olacağız. Yeni kurulmuş bir üniversite olmamıza rağmen iyi öğretim üyeleri aldık. Hastanede de durum böyle oldu” dedi.

KADRO-TAKIM BENZETMESİ
Rektör Prof. Akhan, kadrolarını yeni oluşturan üniversitenin personel alımları hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Kadro ilanlarının ‘kişilere göre ayarlandığı’ iddialarına da açıklıkla cevap veren Akhan, kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını, sınav gibi önemli aşamaları geçenlerin tercih edildiğini söyledi. Akhan, “Kadrolarımızı seçerken oldukça iyi olanlardan tercih ediyoruz. Hizmet kalitesini daha yükseltecek bir yapıyı amaçlıyoruz. Bizim ihtiyacımızı açıkladıktan sonra başvuranlar oluyor. Diyelim ki bir fakültenin kadrosunu oluşturuyoruz. Önce oraya dekan aramamız gerekir. Dekan da atandığında kendi bölüm başkanlarını ve yardımcılarını oluşturması gerekiyor. Mutlaka atamalar yapıldıktan sonra dışarıdan gelmek isteyenler değerlendiriliyor. Ondan sonra herkese açık kadro ilan ediliyor. Ama bu kadroyu ilan ederken fakültelerin temaları var. Bir bütünlük oluşturması için ‘bin şu temada çalışacağım, şu alanda uzman olması gerekir’ diyor. Bir futbol takımını oluştururken 11 casino online futbolcuyu sıradan almıyorsunuz. Bir forvet, defansta oynayacak kişileri, kaleciyi alıyorsunuz. Takımda oynayanların hepsi forvette top koşturursa defansı kim yapacak. Onun için akademik kadroları belirli özelliklere ve sisteme göre almanız gerekiyor. Tabi ki bazen mesele suistimal edilebiliyor. İlanlarda ‘kaşı, gözü tarif edilmiş’ deniliyor. Adama göre kadro mantığı çıkıyor anlayışı hakim olabiliyor. Ama biz üniversite olarak kesinlikle böyle bir şey yapmıyoruz. Bunlara çok dikkat ettik. Böyle bir iddia olamaz. Adrese teslim ilana çıkmak hem etik hem de hukuki olmaz. Nitekim bizim ilanlara bakarsanız görürsünüz. Bizim ilanlarımıza tek kişiden daha çok başvurular olur. Kendi uzmanlık alanım olan Nöroloji için üniversitede kadro açtım. Ona bile 3-4 kişi başvuru yaptı. Rektör olarak ben açtığım halde herkes başvurdu. Kesinlikle bir kısıtlama ve önleme yok” diye konuştu.

Prof. Dr. Galip Akhan kimdir?
bagislayin-bedeniniz-tip-egitiminde-yasasin-4039236_o
10.07.1962 Tarihinde İzmir”de Doğdu.İzmir Kemalreis İlkokulu”nu 1973,Dokuz Eylül Ortaokulu”nu 1976,Karataş Lisesi”ni 1979,Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi”ni 07.06.1985″te bitirdikten sonra Konya Beyşehir Kuruova kasabası Sağlık Ocağı”nda 12.08.1985 te zorunlu hizmete başladı.16.02.1987 – 12.08.1991 tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı”nda uzmanlığını tamamladı ve mecburi hizmet için Ordu Ünye SSK Psikiyatri Hastanesi”nde 22.10.1991″de Uzman Hekim olarak göreve atandı.01.02.1994″te Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı”nda Yardımcı Doçent olarak atandı.06.03.1997″de aynı üniversitede Doçent”liğe atanan Galip AKHAN 09.08.2002 tarihinde Profesör oldu.27.06.2003 tarihinde İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi 3. Nöroloji Kliniği Şefliği ve Başhekimliğine atanan Prof.Dr.Galip AKHAN;Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 130. maddesi ve 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 13.maddesi uyarınca Resmi Gazetenin 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı 2010/43 Karar Sayısı ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir