| | |

Tepecik Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği 2018-2019 Eğitim Yılı Tamamlandı

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nin 2018-2019 eğitim yılı boyunca gerçekleştirdikleri akademik çalışmaları, bilimsel toplantıları ve asistan başarı değerlendirmeleri bir kapanış töreniyle sunuldu.

Törene, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu ve başhekim yardımcıları da katıldı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Helvacı yaptığı konuşmada “Bir yıl boyunca pediatri eğitiminin ana unsurlarından olan bilimsel faaliyetler, haftada üç gün gerek hastanemizde görev yapan hocalarımız gerekse konuk öğretim üyeleriyle yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. Her zaman bizden desteğini esirgemeyen hastane başhekimiz Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu’na ve düzenlediği kongre ve sempozyumlarla pediatri camiasına bilimsel katkısını sunan İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bumin Nuri Dündar’a ve teşekkür ederim. Özellikle eğitim programının oluşmasını ve düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlayan Doç. Dr Fatma Mutlubaş’a teşekkür ederim “dedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Nefrolojisi Eğitim Görevlisi Doç. Dr Fatma Mutlubaş ise “ Bu eğitim döneminde hastanemiz Çocuk Kliniği’nde görevli, alanında uzman tüm hocalarımızın ve farklı üniversitelerden gelen konuk öğretim üyelerinin pediatri eğitimini desteklemelerini sağlamanın mutluluğu içindeyiz. Bu toplantılarla asistan doktorlarımızın da bilimsel deneyimlerini pekiştirdiğimize inanıyoruz. Eğitimlerimiz bu doğrultuda gelecek yıllarda da devam edecektir. Bizi destekleyen başhekimize, eğitim faaliyetlerimize katkıda bulunan tüm hocalarımıza ve katılımcılara teşekkür edeiyorum” dedi

Konuşmaların ardından Doç. Dr Fatma Mutlubaş’ın hazırladığı eğitim yılını özetleyen video gösterimi yapıldı. Kongre ve sempozyum düzenleyen hocalara, asistan sınav komitesi’nde görevli hocalara ve destekleri için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu’na çicek verildi. Sağlıklı Büyüyen Çocuk Kongresi (2018), Diyabet Sempozyumu ve Dünya Diyabet Günü Düzenleyecisi İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bumin Nuri Dündar’a; ANTENATAL Hidronefroza Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu ve Dünya Böbrek Günü düzenleyicisi İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Belde Kasap Demir’e; Çocuklarda Ayaktan Antibiyotik Yönetimi Sempozyumu Düzenleyicisi İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dilek Yılmaz Çiftdoğan’a; Anne ve Bebek Sempozyum Düzenleyicisi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Melek Akar’a ve İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Yekta Öncel’e, Serabral Palsi’de Yeni Yaklaşımlar Sempozyum Düzenleyicileri Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Doç. Dr. Defne Engür’e, İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Nöröloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nihal Olgaç Dündar’a ve asistan sınav komitesi hocaları Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Nefrolojisi Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Seçil Arslansoyu Çamlar, İKÇÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Nöröloji Bilim Dalı Doç. Dr. Pınar Gençpınar ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Eğitim Görevlisi Doç. Dr Eda Karadağ Öncel’e çicek verildi. Asistan eğitim programlarında başarılı bulunan beş asistan doktora Nelson Çocuk Hastalıkları kitabı hediye edildi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir