| |

Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu-2 : Olgularla Pediatri

Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu-2:Olgularla Pediatri

15-16 Ocak 2016

DEÜ Sabancı Kültür Merkezi-Konak-İZMİR

15 Ocak Açılışta Otizm Orkestrası Sizlerle…..

Sempozyum Web Sitesi

Değerli Çocuk Sağlığı Gönüllüleri,
İzmir’in 4. devlet üniversitesi olarak kurulan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi bünyesinde hizmete başlayan İKÇÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve yıllardır sağlıkta İzmir ve çevresine çok önemli hizmetler veren Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği katkıları ile Büyüyen Çocuk Derneği’nin Organize ettiği ulusal bilimsel sempozyumumuzun ikincisini yapacak olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Bu bilimsel ziyafette sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.
Bildiğiniz gibi son yıllarda sağlık alanındaki hızlı gelişmeler sağlık alanında hizmet veren meslektaşlarımızın sürekli kendilerini yenileme gerekliliğini zorunlu kılmaktadır. Bilginin çok çabuk eskimeye başladığı günümüzde tanı ve tedavilerde hızlı bir değişim yaşanmaktadır. Çocuk hastalıklarının tanısında olgu bazlı tartışmalar günlük hayatta hızlı ve doğru karar verme gücümüzü arttıran vazgeçilmez araçlardır. “Bütün Çocuklar Sağlıklı Büyüsün” sloganıyla yola çıkan Büyüyen Çocuk Derneği’nin desteği ile organize ettiğimiz ve 2 gün sürecek olan Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu’nda; yenidoğan döneminden başlayarak adölesan döneme kadar geçen sürede çocuk sağlığını etkileyen durumlarla ilgili konuları  son literatür bilgilerinin ışığında olgular bazında sizlerle tartışmayı amaçlamaktayız.
Sempozyumumuzun açılışını onurlandıracak olan ”İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu” tarafından icra edilecek olan dinletinin ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu sene açılış konferansı olarak da sizler için “otizm” konusunu seçtik. Konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı panel ve konferanslardan, özellikle temel sağlık alanında hizmet veren meslektaşlarımızın üst düzeyde faydalanacaklarına inanıyoruz. Sempozyumda dağıtacağımız olgulara yaklaşım algoritmalar el kitapçığının günlük pratikte oldukça işinize yarayacağını düşünüyoruz.  Sempozyumumuza katılan ve sempozyumla ilgili konulardan hazırlanacak soruları cevaplayan sempozyum katılımcılarına bir de hoş sürprizimiz olacak. Lütfen sempozyum web sitesinin ödüller kısmını ziyaret ediniz.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı büyümelerine bir nebze katkı yapacağını düşündüğümüz sempozyumumuza başta bölgemizde hizmet verenler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını davet ediyoruz.
Hep birlikte yeni bilimsel toplantılarda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Bumin N. Dündar
Sempozyum Başkanı
İKÇÜ Tıp Fakültesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Başkanı
İzmir Tepecik EAH Çocuk Kliniği Eğitim Sorumlusu

Murat Anıl
Sempozyum Eşbaşkanı
Tepecik EAH Çocuk Kliniği İdari Sorumlusu

Önder Yavaşcan
Sempozyum Eşbaşkanı
Tepecik EAH Çocuk Kliniği Eğitim Görevlisi

afissemp2buycocuk

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir