|

Tepecik EAH Çocuk Nefroloji Kliniği 20. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Çocuk Nefroloji Kliniği 20 Yıldır Hastaları Hayata Bağlıyor

1995 yılında ilk hastasını kabul eden Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Nefroloji Kliniği’nin 20. kuruluş yıldönümü düzenlenen bilimsel toplantı ile kutlandı.

Toplantıya Kültür ve Turizm eski Bakanı aynı zamanda Tepecik Hastanesi’nin eski Başhekimlerinden Prof. Dr. Suat Çağlayan, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu , Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Türk Nefroloji Derneği İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Başçı Ankara, Gazi, Ege, Uludağ, Trakya, Celal Bayar, Adnan Menderes ve Pamukkale Üniversiteleri’nden nefroloji Profesör ve Doçentleri, çeşitli hastanelerden uzman doktorlar , hastane çalışanları ile birimde tedavi gören hastalar ve aileleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Çocuk Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Bumin Nuri Dündar Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği’nin ülkemizin önemli çocuk kliniklerinden biri olduğunu belirterek ” Nefroloji Kliniği bizim en kalabalık ve sorunsuz işleyen kliniğimiz. Arkadaşlarımız hem bilimsel, hem de hizmet yönünden üstün bir gayret gösteriyorlar. Çocuk kliniğinde son iki yıldır önemli değişiklikler ve gelişmeler oldu. Bu süreçte Nefroloji Kliniği’nin desteğini hep arkamızda hissettik.Yine kendilerine yakışır bir biçimde 20. yıllarını bilimsel bir etkinlikle kutluyorlar. Buda hepimize örnek olması gereken bir durum.Klinik çalışanlarına teşekkür ediyorum, hep beraber daha güzel işlere imza atmayı umut ediyorum” diye konuştu.

Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut ise Kliniğin 20. kuruluş yılını kutlayarak “Çocuk Nefroloji Kliniği evde diyalizden organ nakline kadar başarılı işlere imza atan, yan dal eğitimi veren en güzide kliniklerimizden biri. Kliniğin gelişmesine katkıları olan başta Doç. Dr. Nejat Aksu olmak üzere tüm hastanemiz çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Türk Nefroloji Derneği İzmir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Başçı’nın konuşmasından sonra İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Emin Erbaycu da Kuzey Sekreterliğinin 20 kurumla hizmet verdiğini ve yılda 8 buçuk milyon civarında hasta muayenesi yapıldığını kaydetti. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kuzey bölgesinde çok özellikli işler yapan bir hastane olduğunu belirten Doç. Dr. Erbaycu ” Birimleri gezince birçok branşta Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin varlığının diğer hastanelerimizi rahatlattığını görüyoruz. Burada hastalarımız yüksek bir memnuniyetle hizmet alacakları bir merkez olduğunun farkındalar. Bu nedenle hekimlerimiz ve hastalarımız kendilerini güvende hissediyorlar. Çocuk Kliniği ise diğer branşlarında katkısıyla çocuk hastalara multidisipliner yaklaşılan nadir merkezlerden biri. İzmir’de de belli tıbbi hizmetlerde alternatifi olmayan bir merkez. Böyle bir merkezde hizmeti memnuniyetle yürüten doktor, hemşire ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, nice yirminci yıl kutlamaları temenni ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra bilimsel programa geçildi. Birinci Oturumda Prof. Dr. Sevgi MİR ve Doç. Dr. Nejat AKSU’ nun oturum başkanlığında; Türkiye’ de Çocuk Nefrolojisinin tarihsel gelişimini Ege Üniversitesi’nden Prof. DR. Alphan CURA, İzmir Tepecik EAH, Çocuk Nefrolojisi Kliniği’nin tarihsel gelişimini ise TEAH’den Doç Dr. Önder YAVAŞCAN sundu.
İkinci oturumda ise Prof. Dr. Taner ÇAMSARI ve Hemşire Sevginar ŞENTÜRK’ün oturum başklığında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Fehmi AKÇİÇEK Türkiye’ de Nefrolojinin Geleceği, E.Ü’den Hemşire Nalan SAĞNAK ise Türkiye’ de Nefroloji Hemşireliğinin Geleceği konulu sunumlarını yaptılar.
Program Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Nefroloji Kliniği kurucusu ve Eğitim görevlisi Doç. Dr. Nejat Aksu’nun kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir